PDA

Просмотр полной версии : силіконові форми швидко



boroda_de
03.09.2016, 18:39
Візьміть малюнок (зверніть увагу на символи)

263227

Після цього я зробив дві вихлопні труби. для лівої і для правої стороні.
Це формовані у силіконові форми і кидання в такому вигляді однієї пари кожен для правої і лівої з литої смоли.
гайки і гвинти M2, щоб зробити схожість. Налаштуйе до масштабу 1: 5 дуже добре, я думаю.
Шви були реалізовані з суперклеєм. Може бути занадто товстим шаром.

263228

Зараз йде "правильна" силіконовa формa.
У рамі, якa був скріпленa з депрону з гарячим клеєм, я зробив перший рівень із силіконової маси. Цей рівень буде формувати підклад для деталей. Після желатинизации рівеня вихлопни, з нанесеним свежесмешанним силікону (щоб запобігти утворенню бульбашок повітря) і поміщених в рамі. Потім заповнені силіконом до середини.
Силікон, який я використовую, зварений разом довго після затвердіння зі свіжим силікону, так що цей рівень буде формувати єдине ціле. Це властивість також є перевагою при відновленні форми або прес-штампy з силікону. Рама навмисно не призначений симетрично, так що ви можете помістити дві половинки прес-форми один з одним пізніше.
Виглядає брудний, але це очищається до деякої міри в наступній операції.

263230


Потім поверхня надлишкового силікону (бризкі) булa очищенa, і з деяким дитячої присипки (тальк), охопленого, так що наступна частина силікону не може безпечно підключатися до лежачого під ним рівеня.
Після цього прес-форма заповнена вщерть

263231

olegtur77
03.09.2016, 19:38
Чудово, особливо українська ;).. Що за силікон ? марка? Для малих форм іноді використовую(подарований однією хорошою людиною) двухкомпонентний силікон, біло-зелений, використовується зуботехніками. Пізніше пробували інший(дружина для форм для ляльок) синій, але він більш рідкий. Форма використовувалась потім під відливку деталей з "флюмо". В обох випадках робив так само. Схожість поверхні дуже чітка.

boroda_de
03.09.2016, 19:43
Дякую.
Силікон оцей:
http://www.breddermann-kunstharze.de/silikon_abformmassen_additionsvernetzend_6_min__3_ stunden/silikon_abformmasse_si6gb_500_g17378.html

olegtur77
03.09.2016, 20:02
Зубний такий використовував (ще одна марка
Profisil 15 )
263233
Зммішується у пропорціях 1:1, дуже швидкос твердіє, не обов"язкова відкачка повітря.
Колись працював з харківським(чи московським) "Пентеласт-712", той більш годиться для заливки, а не для форм..
Лялькарі(та і не тільки) використовують такий (я про нього казав), дуже текучий, добре заповнює форму і саме головне дуже еластичний
ЕЛАСТОФОРМ (не реклама, ссилка для прикладу) http://ptfe-silicone.com/elastoform.php
263234 263235

- - - Добавлено - - -

Робота для прикладу
263236

boroda_de
03.09.2016, 20:21
Який я використовую теж добре тече і еластичний. за шість хвилин вулканізується і дає хорошу деталировку.
Заготовки для вихлопних робив в цільної формі з розрізом пізніше.
недешевий :(




Робота для прикладу
263236
не каже :(

Дале:

Від прес форми частина від фланця була відрізана так, що фланець повністю робиться зі склопластику і прес форма через патрубок від готової деталі може бути витягнута.
Силіконова форма готова через три години і може бути відкрита.
Смола змішується з загустителем і бавовняної борошном і щедро поширюватися у фланець. Крім того, інша частина теж покривається тонким шаром. Прес форма, загорнута тонкими скловолокном і просочується нормальної смолою. Це все разом вкладається в силіконові форми і форми закрита. Форму можна при закритті тримати майже вертикально, щоб уникнути повітряних бульбашок. Потовщенa смола не тікає так швидко. Зверху кладемо цеглу :lol:

olegtur77
03.09.2016, 20:36
263237
а так?

boroda_de
03.09.2016, 20:47
показує! :ok: досить:ok:



через 24 години

263238

прес форма через патрубок від готової деталі може бути витягнута


263239

одна вийшла з шлюбом і з неї зробив зовсім іржавий екземпляр, які не існували в Luftwaffe.

263240

та інші.

263241
З фарбуванням виходить не дуже добре, але це можна завжди перефарбувати ;)

Прийшла пізно думка, що краще робити вихлопні по дві разом. так і прес матриця легше витягується і патрубки менше рівняти після обрізки потрібно...:huh:

ЛАБОРАНТ
03.09.2016, 21:30
показує! :ok: досить:ok:



через 24 години

263238

прес форма через патрубок від готової деталі може бути витягнута


263239

одна вийшла з шлюбом і з неї зробив зовсім іржавий екземпляр, які не існували в Luftwaffe.

263240

та інші.

263241
З фарбуванням виходить не дуже добре, але це можна завжди перефарбувати ;)

Прийшла пізно думка, що краще робити вихлопні по дві разом. так і прес матриця легше витягується і патрубки менше рівняти після обрізки потрібно...:huh:

ВІДРАЗУ ЗДАЛОСЯ- ЩО ВИ НАМАГАЄТЕСЬ ОПАНУВАТИ УКР.МОВУ,ТА ПРОГОЛОСУВАВ-"ПРИЙНЯТНО",а Ви нищите таку співучу мову невдалим комп.перекладачем...лучше уж изъясняйтесь по русски - ЗРОЗУМІЄМО !:drag: з пов.ВОЛОДИМИР :patsak:

boroda_de
03.09.2016, 21:46
Я не чарівник - я тільки вчусь.

Maestro
03.09.2016, 21:54
Прикольно.
Но не пойму одной вещи. Эти патрубки рабочие будут?
Тогда почему из силикона? Они же вибрировать будут как фаллосы...
Можно например на 3Д принтере напечатать их из пластика ведь.

Или это будут макеты? Но все-равно мне кажется силикон не лучший вариант. Или я просто отстал от современных силиконовых технологий, и они довольно жесткие могут быть...

ЛАБОРАНТ
03.09.2016, 22:00
Я не чарівник - я тільки вчусь.

ПРИЙНЯТО :ok: УСПІХІВ !!:friends:

boroda_de
03.09.2016, 22:01
Прикольно.
Но не пойму одной вещи. Эти патрубки рабочие будут?
Тогда почему из силикона? Они же вибрировать будут как фаллосы...
Можно например на 3Д принтере напечатать их из пластика ведь.

Или это будут макеты? Но все-равно мне кажется силикон не лучший вариант. Или я просто отстал от современных силиконовых технологий, и они довольно жесткие могут быть...



Они из стеклопластика. Силикон - только формы.
Нет, не рабочие. Просто декоративные + немного вентиляции.
3D тоже можно напечатать, но их я рисовать не хотел. Просто сделал из депрона и размножил.


ПРИЙНЯТО :ok: УСПІХІВ !!:friends:
дякую :hi:

Maestro
03.09.2016, 22:09
В чем прикол таких силиконовых матриц? То что разделители не нужны, и матрица с эластичной серединой (типа вынимать проще, можно острые и отрицательные углы делать...)
А то с матрицами я остался еще с технологией на смолах, где все не эластичное.

boroda_de
03.09.2016, 22:16
То что разделители не нужны, и матрица с эластичной серединой (типа вынимать проще, можно острые и отрицательные углы делать...)


Абсолютно верно. Можно сложные детали делать только с разрезом. Из двух частей сделал, чтоб укладывать удобнее было. Деталировка хорошая, даже резьбы на болтах видна.

Maestro
03.09.2016, 22:25
Круто.
Надо не отставать от современных технологий, а то потом наяривать придется...
А что оно там у вас по деньгам? В каких магазинах продается?
Может надо бы тоже прошвырнуться у себя и посмотреть их на прилавках, а вдруг что слепить придется как-то...

boroda_de
03.09.2016, 22:29
Продаётся обычно там-же, где и смола. Например r-g.de
Но дороже выходит. Поэтому в хоббийных целях чаще делают мелочёвку в силиконе. Да и 3D печать уже вытесняет.

Выше есть ссылка на моего химика. И указаны марки смол в Украине.

Maestro
03.09.2016, 22:33
Имелось ввиду, или можно встретить такие вещи в строительных гипермаркетах типа Эпицентр, в Европе например OBI, и ему подобные (не помню имена).

boroda_de
03.09.2016, 23:04
Нет, однозначно. Это двухкомпонентный силикон. В принадлежностях для зубных техников или в большом магазине для художников/оформителей/реставраторов нужно искать.

olegtur77
03.09.2016, 23:31
Артур, такого роду силікони не побутового призначення, тобто шукати в фірмах та конторах які спеціалізовано займаються композитами та силіконами. Якось на минулій роботі підбирали герметик(компаунд) для заливки високовольтного помножувача, у нас аж потім потрапив "пентеласт" і то він поступався по властивостям і ціною, а по якості взагалі прийшлося замовляти з Америки. Потім знайшли представництво в москві, сам за тими відрами(кожне по 10кг) мусив їхати у кремлестінну...Головне що таможні "втирав" що силікон для авіамоделізму :))), ну так чисто для понту.
Але є в цього способу і недоліки(про які варто зазначити)- це кількість повторних виливань...В залежності від властивостей силікону обмеження на 10-15 відливів, після чого форму потрібно повторно виготовляти.

Maestro
03.09.2016, 23:42
Поняв.
Раз оно настолько специфическое, знач совсем не бюджетное будет... Чисто для поиграться/поэкспериментировать накладно выйдет видимо.
А как чего надо будет серьезное замутить, значит отыщем и освоим.:)

boroda_de
03.09.2016, 23:48
совсем не бюджетное будет...
~36€/kg :(

http://www.breddermann-kunstharze.de/silikon_abformmassen_additionsvernetzend_6_min__3_ stunden/images/SI6GB_500g.jpg

Maestro
03.09.2016, 23:54
~36€/kg :(
Уго...
Да это ж целый месяц по бокалу натурального вина в баре, каждый день...:)

https://www.youtube.com/watch?v=3dDs0wq8PD8

gapon77
04.09.2016, 12:15
Олег, спасибо за(подарований однією хорошою людиною) . Да эти силиконы используют зубные техники при изготовлении протэзов, большинство их биосовместимы отсюда их стоимость. Они имеют разную жосткость и консистенцию в сыром виде. Для изготовления подобных деталей нужен силикон с жосткостью 32 единицы по Шору, если комуто нужны эти силиконы обращяйтесь , буду рад помочь.

- - - Добавлено - - -

Существует многразовый силикон, называется гелин, его можно плавить и использовать повторно, таким образом можно удешевить технологию но с ним есть нюансы.

sliding-hawk
17.07.2017, 12:11
А Если есть желание немного заморочиться но реально сэкономить, то силикон прозрачный для сантехники 300 грам, + обычный крохмал 250-280 грам. Смешать вымесить как тесто и облепить смазанную подсолнечным маслом форму, (где острые углы и мелочевка наложить сгачала тонким слоем с уплотнением что бы везде влезло а потом добавить на верх слой потолще). Для отливки с гипса самое оно. Как с композитом будет не знаю, нужно пробовать.

olegtur77
17.07.2017, 13:28
Сантехнічний силікон трохи загустий, я от рекомендую Платінум від еластоформа, добре проливається(як сметана), поверхня дуже точна, пропорця змішування 1:1 , можна ще подивитись на пентеласти.

sliding-hawk
19.07.2017, 13:05
Я говорил не про заливать, а про облепить. Он после смешивания как тесто становиться или как мягкий пластилин, а когда высохнет как засохший силикон.