PDA

Просмотр полной версии : Постройка Літак "Бекет" з пінокартону (своя придумка)



taburyak
11.01.2014, 19:58
Всім вітання.

Першим моїм літаком був "Стрімкий", дуже сподобався як літак-тренер. І знаю, що його використовують і як літак-FPV. Але він не розбірний, що для мене дуже актуально, бо маю велосипед і мені зручно було б об'єднати велопокатушки з літакополітушками. Та і будувати його мені було зовсім не просто.

За мету було побудувати літак розбірний і простий в будуванні. Нічого інноваційно-революційного не придумав. Просто концентрація всіляких ідей, придумок і якихось оригінальних рішень, що я вже випробував будуючи такі літаки як Стрімкий і FT Bloody Wonder, а також перегляд відео з будуванням всіляких літаків на youtube.

Кінцевий результат поки тільки в голові. По ходу будування, яке буду висвітлювати тут, буду викладати фото (відео) процесу. Сподіваюсь зможу і креслення зробити в електронному вигляді, бо з програмами в яких креслять я не маю досвіду.

Задумав літак типу Twin-Boom Pusher або Стрімкий. З розмахом крил 2 метри.
Для літака закупив два листи пінокартону 1400Х1000 мм. Один 5 мм інший 3мм товщиною. Той що 3мм для крил, 5мм для фюзеляжу, стабілізатора, хвоста і всіляких там лонжеронів, перегородок, коробів під рейки, тощо. Клею гарячим клеєм, фанера буде тільки для моторами. Дерев'яна рейка всередину крила для міцності і рейки для стабілізатора з хвостом.

Це що на цей момент є.
168774168775168776168777

Поки не зовсім сформувалась думка як приєднати крила один до одного щоб і розбірне і міцне було. Є декілька ідей, ще не визначився яку саме обрати. Від того залежить як буду крила до фюзеляжу кріпити.

Викрійка крила. Малював у Компасі перший раз. Вийшло, як вийшло. 169012

Ruslan_Vranov
12.01.2014, 10:27
Ничего так аппарат... еще и 2 метра размаха :)
Напоминает вот этот аппарат, но здесь вроде 1.4м

168788

*** Скрепить крыло так, чтобы оно было разьемным...
На Бикслер 2 в крыле стоит карбоновый стержень, держится там просто плотной посадкой. А две половинки крыла - на пазах и шурупе из пластика...

http://www.hobbyqueenitalia.com/public/zoom_68195105_BIXLER-2-2.jpg

Можно попробовать сделать как на самолетах авианосного базирования - крылья складываются "вверх", как на F4U Corsair...
Мое имхо, но это с петельками мороки будет и риск "сложиться в воздухе", главное сделать это грамотно и надежно.

** Интересный аппарат!

taburyak
12.01.2014, 12:29
Напоминает вот этот аппарат, но здесь вроде 1.4м

На Бикслер 2 в крыле стоит карбоновый стержень, держится там просто плотной посадкой. А две половинки крыла - на пазах и шурупе из пластика.

** Интересный аппарат!

Так звісно що схожий. Нічого нового ж не придумав :)
Основний напор на простоту будування і щоб легко розбирався-збирався.

А от за "пази" велика дяка, я якось їх упустив з виду. В мене теж рейка дерев'яна чи карбоновий стрижень на пів крила заходить дуже щильно. А от як зробити щоб крила не прокручувались навколо стрижня ще думав. Пази це саме воно! Дякую. Ну і фюзеляж буде з місцем під крила як у бліксера що ви навели як приклад.

Дякую за цікавість до цієї теми.

Ruslan_Vranov
12.01.2014, 15:07
Так звісно що схожий. Нічого нового ж не придумав :)
Основний напор на простоту будування і щоб легко розбирався-збирався.

А от за "пази" велика дяка, я якось їх упустив з виду. В мене теж рейка дерев'яна чи карбоновий стрижень на пів крила заходить дуже щильно. А от як зробити щоб крила не прокручувались навколо стрижня ще думав. Пази це саме воно! Дякую. Ну і фюзеляж буде з місцем під крила як у бліксера що ви навели як приклад.

Дякую за цікавість до цієї теми.

Ну, каждый моделист по сути конструктор и инжинер... с собственным маленьким конструкторским бюро ^_^

Чтобы не прокручивался, опять же, посмотри фотографии Бикслера, там крыло из двух половинок.
Но, тебе, для жесткости крыло на скручивание, лучше сделать нервюры. Хотя не обязательно, если просто блинчиком летать.
Пазы там устроены так, что один выше, а другой ниже. Когда крыло собрано, получается единая деталь, но нужно чтобы что-то их держало... шуруп, болт, гвоздь, деревянная палочка...
Я бы сделал эти пазы из того же пенокартона и дерева. Как доподнительный лонжерон. А чуть дальше, 2 винта для фюзеляжа... сковзь него например.
*** просто делюсь мыслями

taburyak
12.01.2014, 20:23
Я бы сделал эти пазы из того же пенокартона и дерева. Как доподнительный лонжерон. А чуть дальше, 2 винта для фюзеляжа... сковзь него например.

Нервюри робити не буду, щоб вагу не додавати і ускладнювати конструкцію. Літати буду тільки млинчиком. Та і крило виходить дуже міцне і жорстке і без нервюр.

Щодо пазів з пенокартону, то так і думаю робити. Дякую.

- - - Добавлено - - -

Я ось думав спочатку так робити:
168929
В торець крила вклеїти фанеру і в середній отвір головний лонжерон рейку для міцності і попереду і позаду ще по додатковому лонжерончику щоб не скручувалось. Але це з фанери доволі складну деталь прийдеться виготовити.

Поки ще думаю. Мабуть треба таки випиляти таку запчастину з фанери і з пінокартону пази. А потім прикласти, приміряти, що краще - обрати.

- - - Добавлено - - -

І ще в тих фанерках зробити такі "вушка" для з'єднання болтом чи шурупом, як тут:
168937

- - - Добавлено - - -

У фюзеляжі ніша для начинки шириною у 50мм буде достатньою? Щоб і акумулятор 5000мА 3S вліз (на сайтах дивився наче ширина не перевищує 50мм), і ArduFlyer габарити плати 40мм + корпус (має 50мм вистачить). Що ще треба врахувати?

- - - Добавлено - - -


http://www.youtube.com/watch?v=hO5h0XOhYmA&feature=youtu.be

Ruslan_Vranov
13.01.2014, 19:55
Дык, Сударь! У Вас же 2 метра размаха... а фюз 5 см шириной...
Делайте 10+! Самолет и полезную нагрузку таскать сможет и успешно его сбросить в небе
Даже кину видео полезное...


http://www.youtube.com/watch?v=Xafg-o83L94

Що ще треба врахувати?
Жесткость... например, что бы фюзеляж не лопнул и 5-литровый аккумулятор не улетел отдельно от самолета, плату Ардю обмотать упаковочным пенопластом, на всякий, когда упадешь то оно не сломается...

Вставка, куда собственно входят две половинки крыла - красивое решение!

*** Жду продолжения! Очень такая, интересная тема :)
Мне скоро новый аппарат в парк строить... вот ломаю голову что :)

taburyak
15.01.2014, 17:44
Дык, Сударь! У Вас же 2 метра размаха... а фюз 5 см шириной...
Делайте 10+! Самолет и полезную нагрузку таскать сможет и успешно его сбросить в небе
Даже кину видео полезное...
Ну я думав фюзеляж робити видовжений по вертикалі. Ширина, наприклад, 50-60мм, а висота 100мм. Щоб можна було на носі зробити западину під курсову камеру і передавач відео. Як тут, наприклад:
169277
Корисне навантаження? Хм... В мене немає ще на чому зважити все те добро, що в небо має летіти, але здається літак буде не дуже легким сам по собі. Треба на 8 березня купити дружині кухонні ваги, щоб свої літаки важити :)
Це корисне відео я дивився. Підписаний на того дядька. Як зробити крило я в нього підглянув. Але мені не до вподоби його (туби) труби. Мені більше до вподоби як у FT "Пє"-образний профіль. Той що більший до фюзеляжу, а той що з начинням, менший всередину вставляється і фіксується за допомоги дерев'яних шпикачок.
Поки думатєльний процес йде. Може до завтра щось з фюзеляжем придумаю.

І ще, ось хто може пояснити мені. Так званий матеріал "Depron", Foamboard і пінокартон це одне й те саме чи різне? Бо як буде літак важкий, то буду шукати матеріал інший (який?), а цей буде як макет-приклад.


Що ще треба врахувати?
Жесткость... например, что бы фюзеляж не лопнул и 5-литровый аккумулятор не улетел отдельно от самолета, плату Ардю обмотать упаковочным пенопластом, на всякий, когда упадешь то оно не сломается...
Ну то зрозуміло.


Вставка, куда собственно входят две половинки крыла - красивое решение!

Дякую. Сподіваюсь на перевірку буде вдале рішення.


*** Жду продолжения! Очень такая, интересная тема :)
Мне скоро новый аппарат в парк строить... вот ломаю голову что :)
Дякую за цікавість. А щодо поради який літак будувати, то вже самі думайте :dntknw:
Мені поки досить тренера, пілотажки, бойового і для ФПВ :)

fat.hamster
16.01.2014, 13:18
І ще, ось хто може пояснити мені. Так званий матеріал "Depron", Foamboard і пінокартон це одне й те саме чи різне? Бо як буде літак важкий, то буду шукати матеріал інший (який?), а цей буде як макет-приклад.


я не большой специалист, но имхо: депрон - это почти наша "потолочка"; foamboard то же, что и пенокартон; пенокартон - это потолочка, оклееная бумагой.. даже похоже "ламинированной" бумагой

у меня стоит на балконе биплан, сделанный по flitetest чертежам, из пенокартона.. хз почему то так до сих пор и не полетел, пару раз пытался запускать, пару раз крыло клеил заново.. и жалко его разгоцать, красивый - так и ждет лучших времен
к чему я - так вон вроде да, тяжеловат - по сравнению с потолочка + скотч; хотя мотор + проп соответствующие все потянут, а вот при краше вес лишний скажется

я вон сегодня крашнулся http://youtu.be/wAmXyfqyB2g?t=1m50s - и ничего, вечером приклею хвост назад, остальное практически нецарапанное (похожий твин-боом-пушер делал, размах правда "всего" 1.3 м)



минус узкого фюзеляжа - надо иметь хорошие навыки проктолога, чтобы там все разместить ;)
вроде прикидываешь - норм, а начинаешь раскладывать.. нуда палец не влезает, там провод не воткнешь, потому что взяться неудобно.. пинцет и такая-то мать в помошь..


Дык, Сударь! У Вас же 2 метра размаха... а фюз 5 см шириной...
Делайте 10+!
поддерживаю.. тем более блинчиком, надоест - можно будет высыпать прицельно что-нибудь сверху ;)

з.ы. а мне тот дядька нравится :) вот сделаю "слойку" и потом сделаю как у него "квадратную трубу с крыльями" :)

Ruslan_Vranov
20.01.2014, 09:50
Ну как там развитие модели проходит? :)

taburyak
20.01.2014, 14:48
я не большой специалист, но имхо: депрон - это почти наша "потолочка"; foamboard то же, что и пенокартон; пенокартон - это потолочка, оклееная бумагой.. даже похоже "ламинированной" бумагой
Ну я теж так вважав, дещо засумнівався :)


поддерживаю.. тем более блинчиком, надоест - можно будет высыпать прицельно что-нибудь сверху ;)
Вмовили, буде фюзеляж завширшки 10 сантиметрів.

- - - Добавлено - - -


Ну как там развитие модели проходит? :)

З фюзеляжем мудрую. Ось що маю на цей час. Центральна частина куди вставляються крила, знизу фюзеляж з двох частин. Одна частина де буде мотор з регулятором (тил) і інша частина де буде все інше (фронт), поки ще не зробив. Обидві частини будуть з'ємними. Хочу таки модульність і універсальність.

169804169805169806169807

- - - Добавлено - - -

Ось складений до купи, з того що вже є. На жаль літак таки важкий виходить. Вже вага його приблизно 1 кг. Це пустий, без коробки-фюзеляжу, де будуть акумулятори. Передбачаю, що пустий літак, без обладнання, буде близько 1.2 - 1.3 кг.
169821
Чи для бандури з розмахом крил в 2 метри це нормальна вага?

Ruslan_Vranov
21.01.2014, 14:56
Для такой бандуры в 2 метра... по-моему нормально :)
Можно сравнить даже с какой-нибудь магазинной моделью...
Например - Me 262 от Dynam,... с двумя фенами))))
Размах крыльев 1500 мм, длина фюзеляжа 1284 мм
Аккумулятор 14.8В - 4000 мАч
Вес - 2400 грамм

Я бы на Бекет вообще два мотора бы поставил...
С таким крылом можно будет поднять банку кока-колы 0.33 (370 грамм) и сбросить со 100 метров - а это хардкор уже :)

taburyak
21.01.2014, 19:02
Для такой бандуры в 2 метра... по-моему нормально :)

Я бы на Бекет вообще два мотора бы поставил...
Сподіваюсь, що літатиме добре :)

щодо двох двигунів, то шановний, не треба з моєї голови мої ж ідеї передчасно публікувати :)
Хотів сюрпризом, як все приготую, на відео продемонструвати модульність. Хочеш один двигун - будь ласка, хочеш двомоторну хріновіну - перестав модуль з двигуном з корми на одне крило, на інше крило модуль з двигуном з кишені, чи іншої своєї моделі літака з таким самим двигуном і модулем. Модуль буде сумісний з літаками від FT.

olegsa
26.01.2014, 21:19
Чи для бандури з розмахом крил в 2 метри це нормальна вага?
На мю думку тут важлевіші Г/ДМ2, а загальна вага стосуєтьля лиш гвинтомоторної групи та акб.

Ruslan_Vranov
27.01.2014, 01:03
Андрей, а тебе не кажется, что хвостовое оперение сильно короткое?
на похожем аппарате размах 1800 и длина 1400.
Вес рекомендуемый 3 кг. максимальный взлетный 3500 (с батареей 4S 14.8V 5000-10000mah)

* Приятного просмотра и творческого вдохновения.


http://www.youtube.com/watch?v=OgGsPaCVdjY

taburyak
27.01.2014, 13:46
Андрей, а тебе не кажется, что хвостовое оперение сильно короткое?
на похожем аппарате размах 1800 и длина 1400.
Вес рекомендуемый 3 кг. максимальный взлетный 3500 (с батареей 4S 14.8V 5000-10000mah)

* Приятного просмотра и творческого вдохновения.

Руслан, ну звісно що закоротке. То зі Стрімкого балки для прикладу, просто примірятись. Думаю таки карбон застосувати на балки.
За відео дякую - бачив, ще раз з задоволенням на красеня подивився. Теж планую по кінцям крил розпихати відео і керування. Велика відстань запорука відсутності взаємних перешкод.

Ruslan_Vranov
27.01.2014, 16:05
Отодвинув хвост, получаешь большее плечо рычага для руля высоты - больше эффективность.
Но и придется фюзеляж двинуть вперед и центр тяжести... но должно получится хорошо при таком размахе.
Если тот на видео при 1800 размаха весит (допустим) 3 кг, то твой можно до 4х...
Но тут уже зависит от мотора, винта и батарей...

Посчитай площадь крыла в квадратных дециметрах и подели на приблизительный вес - получится нагрузка на крыло. Я не знаю сколько пенокртон держит нагрузки.

Рули направления - можно тоже разнести по сторонам, тогда они будут не в обдуве мотора, а в обдуве набегающего потока воздуха.

Карбон на хвост - есть удочки из карбона, но они дорогие, а есть из стеклопластика - немного более гибкие.
Еще есть стрелы из оружейного магазина из стекловолокна.
(я не говорю что конкретно делать, а делюсь соображениями на тему... на то оно и форум)

Мне нравится этот проэкт. слежу за ним :) Очень любопытный

taburyak
13.02.2014, 08:08
Руслан, ви пропонуєте на такий літак ставити батарею 4s. Чому? Я був більше схильний до 3s. Десь бачив тему 3s vs 4s для fpv, але тоді було не актуально. Де почитати про це, щоб визначитись яку батарею придбати на цей літак?
І про живлення від одного джерела чи окремих для тяги і fpv?
І ще цікавить особливості у налаштуваня та підключення двох двигунів на один літак?

Ruslan_Vranov
13.02.2014, 15:57
Дело не только в одном аккумуляторе...
А еще в конроллере, моторе и пропеллере...
Можно конечно поставитиь 3S либо 4S, но потянет-ли такой аккум твой контроллер, и не пыхнет-ли сам аккум?
Какой мотор ставим? Контроллер? Сколько оно жрет и дает тяги?
Винт?

taburyak
07.03.2014, 10:23
Випробувальні польоти буду робити на двигуні turnigy d2836/8 1100kv + гвинт 10Х5 + дві батареї (паралельно) 3s 2500 mA/h.
Купив кухонні ваги. Сам літак, без начиння (голий) має вагу 1009 грам. Я задоволений. Це краще чим я очікував.

taburyak
21.03.2014, 20:02
Зробив польові випробування літака "Бекет". Двигуні turnigy d2836/8 1100kv + гвинт 10Х4.5 + дві батареї (паралельно) 3s 2500 mA/h. Все пройшло дуже вдало. Попри чималеньку вагу, літак добре літає і набирає висоту на половинній тязі. З відключеним двигуном планує теж добре. Літав приблизно хвилин 20 - 25 на одному заряді. Батареї після польоту мали напругу 11.4В. По відчуттям можна ще вантажити літак корисним вантажем, але запускати з руки важкувато. Доставив літак до місця польотів на багажнику велосипеда. Без якихось особливих пересторог. Просто накидав всі запчастини у велочохол та примотав чохол до багажника.
Процес передпольотного складання літака. Підготовка до польоту.

https://www.youtube.com/watch?v=6-1_hrIXg18&feature=youtu.be

- - - Добавлено - - -

Літак ще у велочохлу.
https://lh6.googleusercontent.com/-dEKrGQHDIRs/UyyKOibYMyI/AAAAAAAAszc/yMM5f0KwYA4/w1357-h763-no/2014-03-21+12.03.24.jpg
Зібраний і готовий до польоту.
https://lh3.googleusercontent.com/-21ImW2xuyDc/UyyKRB4dhUI/AAAAAAAAszo/8a_u3LiKiKU/w1357-h763-no/2014-03-21+13.10.24.jpg
Я і мій літак.
https://lh3.googleusercontent.com/-P25pifn-u6o/UyyKSr8Y8kI/AAAAAAAAsz0/NydwVFm_Ro4/w450-h798-no/2014-03-21+12.44.57.jpg
Зліт - посадка і трішки з борту відева (коротко).

https://www.youtube.com/watch?v=R2pPOurfkis

taburyak
24.03.2014, 20:31
Сьогодні випробував ArduPilot на борту "Бекета". Щось пішло не так в режимі "RTH" і отримав "моркву" з висоти метрів 20-30. "корито-фюзеляж" треба міняти. Кріплення "корита" теж треба міняти. Все інше ціле. Непогано в принципі полагоджу швидко. Ну ще відірвались антени від приймача :( оце проблема.

taburyak
25.04.2014, 10:25
Літак після ремонту.
180572180573
Поміняв повністю фюзеляж. Зробив невеличке доопрацювання, щоб зручніше було монтувати приймач з Ardupilot. GPS і телеметрію розмістив по крилам.
Літає причудово.
Креслення згодом допрацюю і викладу.

taburyak
28.04.2014, 16:15
Ось креслення до 180933, але я не дюжий фахівець в електронних кресленнях, зробив як міг. Що не зрозуміло спитаєте. Може, як буду робити ще один, вже зніму на відео хід складання.
https://lh5.googleusercontent.com/-_D5T4IVnQoY/U1vOdrT6bZI/AAAAAAAAuEU/em-f-YnSA0o/w1341-h755-no/IMG_20140426_165144.jpg

vikont59
28.04.2014, 21:52
Красивый получился самик. Какой полётный вес получился,Андрей? И как пенокартон повёл себя при краше? Спасибо,

taburyak
29.04.2014, 11:22
Красивый получился самик. Какой полётный вес получился,Андрей? И как пенокартон повёл себя при краше? Спасибо,
О, точно! Зовсім забув про вагу. І є ж чим поміряти. При нагоді зважу. Пустий важить приблизно 1 кілограм.
В мене є літак з пінокартону і з потолочки (приблизно однакові по розміру і вазі), так тому що з потолочки вже треба 4 фюзеляж робити (треба весь літак переробляти). Тому що з пінокартону поміняв тільки мотоблок (він знімається окрема частина літака) все інше цілісеньке. Є прим*ятості, подряпини але то таке. Падали обоє приблизно однаково.
Бекет теж мав моркву. Фюзеляж міняв повністю. Все інше цілісіньке. І була ще не дуже вдала посадка, крилом задів гілку і його розкрутило - дві прим*ятості на кориті що для акумуляторів. Не міняв, бо пошкодження дуже незначні.
Для себе вже визначився, від "потолочки" відходжу, переходжу на пінокартон.

taburyak
18.05.2014, 15:12
Політна вага виходить близько 1.760 кг. Це з автопілотом+gps+3rd.

taburyak
22.05.2014, 10:28
Політна вага виходить близько 4 кг. Це з автопілотом+gps+3rd.
Перепрошую. Це помилка, на вагах не перемкнув одиниці виміру на кг, а було в lb.
Польотна вага літака 1.760 кг

Romell
22.05.2014, 17:57
В мене є літак з пінокартону і з потолочки (приблизно однакові по розміру і вазі), так тому що з потолочки вже треба 4 фюзеляж робити (треба весь літак переробляти). Тому що з пінокартону поміняв тільки мотоблок (він знімається окрема частина літака) все інше цілісеньке. Є прим*ятості, подряпини але то таке. Падали обоє приблизно однаково.

Андрей, подскажите, а потолочный самолёт, который с пенокртонным сравниваете, обтянут был скотчем?

taburyak
23.05.2014, 07:20
Андрей, подскажите, а потолочный самолёт, который с пенокртонным сравниваете, обтянут был скотчем?

Так. Весь обтягнутий скочем. Той що з пінокартону, ні. Скоч тільки декілька смужок для красоти.

Famas
07.02.2016, 12:01
А в вас немає креслень?

taburyak
08.02.2016, 11:16
А в вас немає креслень?
Креслень чого саме в мене немає?

ass1971
21.03.2016, 20:24
ПРЫВИТ ВОПРОС ДЕ ТАКЫЙ МАТЕРИАЛ БРАЛЫ ПИНО КАРТОН? А МОДЕЛЬ ХАРОША ДЛЯ ФПВ

taburyak
27.03.2016, 07:29
В промдізайні. Останнім часом в них пінокартону немає. Для фпв саме то.