PDA

Просмотр полной версии : Вікент в Чернігові



Dron
04.04.2011, 22:26
Отже передісторія:

Вже роки з три пробую я себе в F3A пілотажі, але в силу цілого ряду причин то тикання пальцем в небо. Все що я до того знав про пілотаж знаходилось методом гуглу і цілого ряду сайтів присвячених цій темі, ну і з кількох поїздок на 3А змагання. Тому давно шукав можливість потренуватись з досвідченими спортсменами.



І тут недавно запросив мене Вадим Шпиталенко, в Чернігів, політати ну і звичайно позадавати питання які мене цікавлять.



Вот вроді зійшов сніг, купляю я білети і в п’ятницю в Чернігові.



Першим ділом поїхали в моделку, де Володя Ступак якраз збирає 2 нових самальоти, ну і походу діла розказав мені про настройку самальота, яку для себе я назвав “По Чернігівски” (надіюсь нікому невобіду), а чого саме так вроді настройка тай настройка? Тільки не тут то було, як виявилось, тут є свої нюанси в порівнянні з тим шо я вичитав в кучі статтей по настройці пілотажного самальота. Ітак методика “По Чернігівски”:

- що стосується викосів, кута установки крила, мікшерів, і тд, всьо то саме.

- а вот центровка по новому для мене і спочатку якось було незрозуміло, вся фішка в тому шо центровка відсовується назад доки самальот не буде штопорити без елеронів (рудер в максимум і елеватор досить багато, конкретно підбирається для самальота)

В результаті виходе досить задня центровка про шо свідчить досить маленька підтримка на спині, і досить вертливий хвіст самальота, шо мені було досить непривично. Може хтось і скаже дивна настройка, але згадаєм хто в нас Чемпіон України?

Також в Володі взагалі як мені показалось цікавий підхід, він париться як полетить самальот, і не задається різними мєлочами, поясню: коли я спитав скільки має бути відсотків центровка, він сказав поки самальот непочне штопорити і незміг сказати скільки має бути відсотків. І на відповідь про кут установки крила було то саме: поки самльот не полетить рівно без трімера. І тут же при мені без кутоміра настроюється самальот і обльотується, єдине шо помінялось то кут установки стаба, ясно шо то ше невсьо і він буде достроюватись. І ясно шо до того вже відпрацьована настройка, але мене це впічетлило.

За час спілкування взнав я дуже багато нового, з часом ше допишу, покишо треба в себе в голові то впорядкувати.



Після моделки була поїздка на поле, де мені довірили політати на Осмосі ( за два дня я зробив порядку 10 польотів) спочатку трусились коліна, але з часом почав вльотуватись (саме цікаво шо то відбулось набагато скоріше чим зазвичай на свому самальоті відбувається) самальот летить по струнці, і як до мене дойшло потім я йому тільки мішав летіти своїми правками, по привичці з свого самальота.. Ну звичайно я не профі і не розкажу всі тонкості самальота, але мені дуже подобається як летить самальот, і думаю скоро і мій парк поповнеться Осмосом))) підтримаємо Українського виробника.



Також заїхали ми і на “Фабрику Осмоса”, де я поспілкувався з виробником самальота, досить цікава людина яка багато знає про композити, і з радістю відповів мені на всі питання які були задані. І доречі я хочу відмітити якість самальотів, як я сказав вище при мені збирались 2 самальота, я передивився ВСЬО і не найшов до чого приколупатись (може я і не авторитет, але з композитами тоже добряче знайомий, оскільки мій самальот мною виготовлений, і в мене б язик не повернувся ніколи сказати, як може стєклоткань і кусок пінопласту коштувати стільки грошей), всьо ідеально підходе, класно проклеїно без соплів, ідеальна покраска ВЕЛИКИЙ РЕСПЕКТ виробнику.



Також багато було обговорено про методику тренеровок, з часом я і то розпишу….



Для себе я зробив висновок шо є в пілотажі люди які тобі поможуть всім чим зможуть, і навіть на своїй моделі дадуть політати, головне ЦІКАВИТИСЯ і задавати питання може для них вони і будуть абсурдні, але Ви таки получете відповіді.

А конкретно по собі шо мені треба впорядкувати свої тренування, настроїти правельно самальот, і багато літати.



Хочеться подякувати всій Чернігівській команді за прийом і велику кількість інформації яку я взнав!!!!!!!!!!!

Dron
10.04.2011, 18:39
Ше продовжу.......

Шо стосується тренувань, ну то я взяв для себе:

- основне то шо нетреба зразу літати комплекс, треба літати окремі частини і робити окремі вправи, і дуже чотко про це описано тут http://forum.rcdesign.ru/blogs/9270/blog11285.html

- дуже помагає розмітка на землі для того шоб бачити края зони, я був приємно здивований, бо ранішше неприходилось літати з розміткою......буде погода обовязково розмічу своє поле......

- віддалення зони, цікавий метод розказали, ставити людину в плоскості якій знаходиться польотна зона, паралельно взльотці, і на лінії центральної мітки. Коли ти літаєш вона завжди баче чи ти по лінії летиш чи відхиляєшся, і з допомогою рації чи телефона каже тобі прото в онлайн режимі, таким макаром тренуєм окомір........

- треба дуже багато уваги приділяти тренуванню польотної зони, методи різні і квадратна вісімка по всій зоні, і кубінка на всю зону, і ромб в різні сторони (польот під 45 градусів класно тренує).

- правельна розбивка фігури на частини, і польот кожної частини окремо, але з підготовкою на виконання наступної частини, розбивка чисто геометрична і думаю всім понятно шо кубинка має пів петлі, і прямі під 45 градусів, а якшо на прямій бочка то вона має мати своїх 50% на 50% довжини лінії. Цікавий нюанс який впринципі понятний але він тепер правельно склався в моїй голові. І знов таки якшо окремо тренувати всі елементи то потім лекше скласти їх в фігуру.

І головне багато літати, і як показує мій досвід на ДВС то нетак получається, оскільки кусок часу з польотів йде на заправку заводку і інше обслуговування.....

osmose
17.04.2011, 18:03
Ше продовжу.......

Шо стосується тренувань, ну то я взяв для себе:

- основне то шо нетреба зразу літати комплекс, треба літати окремі частини і робити окремі вправи, і дуже чотко про це описано тут http://forum.rcdesign.ru/blogs/9270/blog11285.html

- дуже помагає розмітка на землі для того шоб бачити края зони, я був приємно здивований, бо ранішше неприходилось літати з розміткою......буде погода обовязково розмічу своє поле......

- віддалення зони, цікавий метод розказали, ставити людину в плоскості якій знаходиться польотна зона, паралельно взльотці, і на лінії центральної мітки. Коли ти літаєш вона завжди баче чи ти по лінії летиш чи відхиляєшся, і з допомогою рації чи телефона каже тобі прото в онлайн режимі, таким макаром тренуєм окомір........

- треба дуже багато уваги приділяти тренуванню польотної зони, методи різні і квадратна вісімка по всій зоні, і кубінка на всю зону, і ромб в різні сторони (польот під 45 градусів класно тренує).

- правельна розбивка фігури на частини, і польот кожної частини окремо, але з підготовкою на виконання наступної частини, розбивка чисто геометрична і думаю всім понятно шо кубинка має пів петлі, і прямі під 45 градусів, а якшо на прямій бочка то вона має мати своїх 50% на 50% довжини лінії. Цікавий нюанс який впринципі понятний але він тепер правельно склався в моїй голові. І знов таки якшо окремо тренувати всі елементи то потім лекше скласти їх в фігуру.

І головне багато літати, і як показує мій досвід на ДВС то нетак получається, оскільки кусок часу з польотів йде на заправку заводку і інше обслуговування.....





... и еще фото: